Festiwal KultURO

Festiwal KultURO to wyjątkowa inicjatywa łącząca profilaktykę chorób urologicznych z muzyką i sztukami plastycznymi. Festiwal jest częścią Międzynarodowego Tygodnia Urologii (Urology Week) – imprezy prozdrowotnej o charakterze paneuropejskim.

V edycja Festiwalu KultURO odbędzie się w Krakowie, w dniach 23-28 września br.. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z wybitnymi specjalistami w aż dwóch krakowskich szpitalach. Dni otwarte Kliniki Urologii CM UJ i Specjalistycznego Szpitala im. S. Żeromskiego odbędą się 23-27 września br. Zapisy na konsultacje ruszą po 18 września br.

W tegorocznym programie znalazła się specjalna sesja dedykowana pacjentom urologicznym i ich rodzinom: Im wcześniej tym lepiej – rak gruczołu krokowego i osteoporoza – współczesne wyzwania medyczne, podczas której uczestnicy będą mieli okazję nawiązać kontakt z najlepszymi specjalistami w kraju. Spotkanie odbędzie się w sobotę 28 września w godz. 11.00-14.00 w Katedry Chirurgii Ogólnej CM UJ (ul. M. Kopernika 40) .

Jak co roku Festiwal KultURO zakończy wyjątkowy koncert “EndoPower i Przyjaciele”, który zaplanowano na 28 września br. w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie (sala F). Impreza rozpocznie się o godzinie 19.00.

Na specjalne zaproszenie pomysłodawcy KultURO – Prezesa Polskiego Towarzystwa Urologicznego, kierownika Katedry i Kliniki Urologii CM UJ prof. dr hab. Piotra Chłosty wystąpią: legenda polskiego rocka i lider zespołu TSA, Marek Piekarczyk, twórca grupy Labolatorium Janusz Grzywacz z jazzmanem Markiem Stryszowskim, grupa o medycznym rodowodzie prosto z Kliniki Endokrynologii CM UJ Akustyczna OpeRacja oraz żywiołowa Immersja. Swoją muzyczną niespodziankę przygotował także znany z Formacji Nieżywych Schabuff Olek Klepacz.

Gospodarzem wieczoru jest ostro brzmiąca kapela EndoPower, gdzie obok wspomnianego już prof. Piotra Chłosty, występuje dwóch specjalistów urologii: prof. Marcin Słojewski i prof. Tomasz Szydełko.

Koncert poprowadzi powszechnie znany i lubiany stand-uper Michał Pałubski i Ewa Kwaśny, dziennika radia RMF FM. Uczestnikom koncertu rozdamy także testy PSA do samodzielnego wykonania.

Wieczór uświetni wernisaż prac dr. Tomasza Wiatra, uzdolnionego artysty-rysownika i wybitnego lekarza urologii.

Wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu KultURO mają charakter otwarty.

Strona Festiwalu KultURO: http://festiwalkulturo.pl
Facebook: https://www.facebook.com/festiwalkulturo

  • City:

    Poland

  • Date:

    23/09/2019 - 28/09/2019

  • Organiser:

    Miasto Kraków, Fundacja Urodzeni Zdrowi